تعطیلات مدارس در فرانسه


Vacances Scolaires

  دانستن زمان تعطیلات مدارس برای کسانی که قصد زندگی در فرانسه را دارند بسیار مهم است. این اطلاعات نه تنها برای خانوادههایی که دارای فرزند یا فرزندان محصل هستند بلکه برای کسانی که فرزندی هم ندارند مهم است . معمولا مدت زمان هر تعطیلات دو هفته می باشد و بیشتر خانواده ها یک هفته از این دو هفته را برای سفر و  سپری کردن وقت با خانواده برنامه ریزی می کنند.

دانستن زمان تعطیلات مدارس برای مجردها و یا خانواده هایی که فرزندان زیر 3 سال دارند یا دارای فرزندی نیستند حائز اهمیت است ، چرا که معمولا هزینه سفر و گردشگری شامل  بلیط  قطار و هواپیما  و هتل ها و…  در زمان تعطیلات مدارس  بالاتر است در نتیجه اگر فرزندی ندارید سفر رفتن در زمانهای غیر از تعطیلات مدارس برای شما از هر لحاظ به صرفه تر از زمان تعطیلات مدارس است.

   شما کافی است  یک هفته و یا چند روز قبل از اولین روز تعطیلات  دوره ای، هزینه ها را بررسی  و مقایسه کنید .
از طرف دیگر گرفتن مرخصی در دوره هایی که تعطیلات نیست برای یکسری مشاغل راحتر چرا که  بیشتر پدر و مادر های شاغل ترجیح می دهند از مرخصی خود در زمان تعطیلات استفاده کنند.

در فرانسه، تعطیلات مدارس Vacances Scolaires میتوان  به دو دسته تعطیلات دوره‌ای و تعطیلات تابستانی تقسیم کرد.

  • تعطیلات دوره ای مدارس 


 تعطیلات دوره ای مدارس و یا آکادمیک در فرانسه براساس سیستم آموزشی منطبق با مناطق مختلف تقسیم می‌شوند. بیشترمناطق فرانسه به سه منطقه (ZONE)  تقسیم شده‌اند و تعطیلات هر منطقه ممکن است در زمان‌های متفاوتی برگزار شود.

معمولاً تعطیلات  دوره ای مدارس در فرانسه شامل:


حدود زمان 

تعطیلات دوره ای مدارس 

  اکتبر و نوامبر 

vacances de la Toussaint

  دسامبر و ژانویه 

vacances de Noël 

فوریه و مارچ

Vacances d'Hiver

آوریل و می

Vacances de Printemps


البته زمان این تعطیلات هر سال توسط وزارت آموزش فرانسه اعلام می‌شود و ممکن است در سال‌های مختلف کمی تغییر کند.  • تعطیلات تابستانی Vacances d'été

اواخر ژوئن و اوایل ژوئیه تا اوایل سپتامبر

Vacances d'étéتعطیلات تابستانی در فرانسه معمولاً طولانی‌ترین دوره تعطیلات مدرسه است،از این روبه آن Grandes vacances هم می گویند. این تعطیلات معمولاً از پایان ژوئن و هفته اول ژوئیه تا اوایل سپتامبر ادامه دارد.

زمان شروع و پایان این تعطیلات نیز ممکن است بر اساس منطقه و سیاست مدرسه‌ها و مجموعه‌های آموزشی مختلف متفاوت باشد.

در هر صورت، برای دقیق‌تر بودن و آگاهی از زمان تعطیلات دقیق در هر سال، به تقویم مدرسه‌ها و اطلاعیه‌های مربوطه مراجعه می‌شود.


نظرات

پست‌های معروف از این وبلاگ

آموزش رانندگی در فرانسه مراحل و نحوه ثبت‌نام

آموزش رانندگی در فرانسه، تفاوت گواهینامه دنده اتومات و دنده دستی

موتور جستجوئی غیر از گوگل