آیا در فرانسه به زبان انگلیسی کارمون راه میفقته؟

 


دانستن زبان کشوری که قصد مهاجرت به آنرا داریم  به شروع یک زندگی راحتردرآن کشور کمک بزرگی می کنه.
این سوال  خیلی پرسیده میشه چه سطح زبان باید داشته باشیم و یا اینکه با دانستن زبان انگلیسی کار ما راه می افته در فرانسه یا نه؟
آنچه که مسلم ، در نهایت اگر قرار به زندگی در کشور فرانسه هست پس باید دیر یا زود این زبان را یاد بگیریم ولی برای شروع زندگی و وورود به فرانسه سطح زبانی که از شما خواسته میشه بستگی به هدف شما از مهاجرت داره .
 
  B1/ B2 (بیشتر B2 ) مینیمم سطوح زبانی هستند که ازدانشجوها ی خارجی که قصد ثبت نام در دانشگاه را دارند، انتظار می رود داشته باشند  ولی  بعضی از رشته های خاص و دربیشتر دانشگاهها  سطح C1/C2 شرط ثبت نام می باشد.
در واقع  اگر شما برای ادامه تحصیل به کشور فرانسه مهاجرت می کنید و به دنبال پذیرش دانشگاه و بورس تحصیلی هستید ، باید ببیند اون موسسه آموزشی چه سطح زبانی را از شما می خواهد. 
ولی  در نظر داشته باشید که سطح زبان یکی از فاکتورهای ثبت نام هست  و کل پروژه  و پرونده تحصیلی شما بررسی میشه و ممکن در برخی موارد چشم پوشیهایی هم صورت بگیره در مورد سطح زبان فرانسه.

برخی دوره های فوق لیسانس و دکترا که به زبان انگلیسی برگزار میشوند. قاعدتا  دیگه سخت گیری زیاد روی سطح زبان  فرانسه  شما برای ورود به این دوره ها نمیشه وسطح زبان انگلیسی شما شرط پذیرش و ثبت نام خواهد بود.


و اما اینکه آیا در فرانسه به زبان انگلیسی کارمون راه میفته؟

همانطور که ما در مدرسه و دانشگاه زبان انگلیسی را می خوانیم در کشور فرانسه  نه تنها زبان انگلیسی  بلکه اسپانیایی و آلمانی  هم آموزش داده میشه که االبته بسته به انتخاب دانش آموزان دردوره راهنمایی و دبیرستان می توانه زبانهای دیگری هم به اینها اضافه بشه.
بنابراین میشه می گفت بسیاری در فرانسه با زبان انگلیسی آشنا هستند ولی خیلی ها به دلایل مختلف تمایل ندارند به این زبان صحبت کنند و خیلی ها هم استقبال می کنند و پاسخ شما را می دهند. درمحیط های اداری بهتر است که قادر باشیم حتی با همان سطح پایین به زبان فرانسه ارتباط برقرار کنیم . واقعا خیلی بستگی به این داره که شما با چه شخصی روبه روشوید و به قول معروف کارتون به کی بیفته . 


نظرات

پست‌های معروف از این وبلاگ

آموزش رانندگی در فرانسه مراحل و نحوه ثبت‌نام

آموزش رانندگی در فرانسه، تفاوت گواهینامه دنده اتومات و دنده دستی

دعوتنامه گوگل ویو