نامه نگاری ساده به زبان فرانسه

یکی از ویژگیهای زندگی در فرانسه در مقایسه با ایران میزان نامه‌ها و فرمهایی هست که شما باید برای بیشتر کارها به ادارات مختلف بنویسید. این موضوع برای کسی که تسلط کافی به زبان فرانسه نداره می‌تونه مشکل باشه. 

برای ساده کردن نامه نوشتن برنامه‌ای آماده کرده‌ام که در سایت Jecris.Email می‌توانید از اون استفاده کنید. در حال حاضر این سایت را بصورت آزمایشی راه‌اندازی کرده‌ام و برای همین برای اولین بار که اون وصل می‌شین به شما پیام میده که سایت ایمن نیست. 

شما می‌توانید با کلیک بر روی Advanced و بعد Proceed to jecris.email از این برنامه استفاده کنید.
در صفحه اول سایت توضیحاتی به زبان فرانسه در مورد برنامه داده شده و شما با کلیک بر روی START می‌توانید وارد برنامه بشوید. سوژه نامه را بنویسید و روی  Ecrire کلیک کنید تا نامه برای شما نوشته بشه. 

شما می‌توانید سوژه را به فرانسه یا انگلیسی بنویسید. در هر صورت متن نامه به زبان فرانسه برای شما نوشته میشه.مثلا برای نوشتن نامه به همکلاسی‌های دخترتون، این برنامه چنین نامه‌ای برای شما می‌نویسه. 


Madame, Monsieur,

Je vous invite cordialement à la fête d'anniversaire de ma fille, qui aura lieu le samedi 12 juillet de 15h à 18h à notre domicile.

Votre présence nous ferait très plaisir et serait la meilleure des cadeaux pour notre petite fille.

Dans l'attente de vous voir nombreux à la fête, je vous prie de croire, Madame, Monsieur, à l'expression de mes sentiments les meilleurs.

Votre nom


برای نوشتن این نامه من در قسمت سوژه نامه این جمله را به زبان انگلیسی نوشتم: 

Write an invitation letter for my daughter's birthdayاین ویدیو در اکانت اینستاگرام هم نشان میده که روی موبایل چطور با استفاده از این سایت یک نامه به زبان فرانسه بنویسید.
نظرات

پست‌های معروف از این وبلاگ

آموزش رانندگی در فرانسه مراحل و نحوه ثبت‌نام

آموزش رانندگی در فرانسه، تفاوت گواهینامه دنده اتومات و دنده دستی

موتور جستجوئی غیر از گوگل